(0312) 381 99 99

Genital Estetik

ÖZEL KEÇİÖREN HASTANESİ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM BÖLÜMÜMÜZDE OP.DR.MEHMET DEMİR TARAFINDAN GENİTAL ESTETİK OPERASYONLARI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE  YAPILMAKTADIR. BU OPERASYONLAR TERCİHE GÖRE LOKAL VEYA GENEL ANESTEZİ ALTINDA YAPILMAKTADIR.

 En sık yapılan genital estetik operasyonları;

Labioplasti: İç dudakların şekil bozukluklarının düzeltilmesi, dudak küçültme

Cinsel ilişki sırasında ağrı,  dar kıyafetler giyememe, bikini altından  farkedilme, spor yaparken engel olma  ve  bedenle uyumlu olmadığı durumlarda uygulanan cerrahi küçültme, şekillendirme ameliyatlarıdır. Lokal veya genel anestezi altında yaklaşık 1 saat ila 45 dakika süen operasyonda kendiliğinden eriyen dikiş malzemeleri kullanılır ve kişi ertesi gü gülük hayatına dönebilir. Operasyondan 3-4 hafta sonra Spor yapmaya ve cinsel ilişkiye başlayabilir. Labioplasti ameliyat izi estetik aıdan  3-4 ay içinde kaybolur.

Vajinoplasti: Vajinadaki şekil bozukluklarının düzeltilmesi ve vajina daraltma operasyonu

Zor doğum, doğum sonu yırtılmalar, sık doğum, dikiş açılması, ileri yaş gibi nedenlerle elastikiyetini ve tonusunu kaybeden vajen kasları ve gevşeyen cildin sıkılaştırılması uygulamalarıdır. Cinsel ilişkiden zevk alamamaktan, kas gevşekliği nedenleriyle gülme ve hapşırma gibi işlevler sırasında idrar kaçırmaya kadar gidebilen klinik belirtiler oluşmaktadır. Bu operasyon sıklıkla labioplasti  uygulamları ile beraber yapılmaktadır. Lokal anestezi veya genel anestezi altında yaklaşık 1 saat-45 dakika sürede tamamlanır ve tam iyileşme için 4-6 hafta beklenmesi ve cinsel perhiz gerekir.

Hudoplasti (Kliteroplasti): Klitoris ve çevresi için yapılan estetik operasyonu